Doradcy

 

Grażyna Osęka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z produktami z pogranicza (borderline) oraz nową żywnością. Ekspert zewnętrzny Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – członek Zespołu doradczego ds. Suplementów Diety. Jako doradca współpracuje z branżą spożywczą i farmaceutyczną m.in. w zakresie kwalifikacji produktu, wprowadzania do obrotu a także znakowania, prezentacji i reklamy. Wykłada na szkoleniach i konferencjach. Pracując w Głównym Inspektoracie Sanitarnym zajmowała się suplementami diety i nowymi składnikami żywności. Uczestniczyła w pracach Komisji Europejskiej w Brukseli.
Z wykształcenia technolog żywności - absolwentka Wydziału Technologii Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

     
 

Iwona Kowalczyk - Andrzejewska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od ponad 10 lat zajmuje się problematyką suplementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz produktów wzbogacanych. Prowadzi w tym zakresie liczne projekty doradcze na rzecz firm spożywczych i farmaceutycznych, prelegent na wielu konferencjach. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Instytucie Żywności i Żywienia oraz w Głównym Inspektoracie Sanitarnym pełniąc funkcję koordynatora „Wydziału ds. RASFF, nowej żywności, suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego”. Uczestniczyła w pracach nad tworzeniem i nowelizacją aktów prawnych związanych z bezpieczeństwem żywności.
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

     
     

Dominika Jeżewska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Doradca, koordynator biura

Ukończyła studia inżynierskie na kierunku Żywienie Człowieka i Ocena Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,  specjalista z zakresu Jakości Żywności i Żywienia oraz studia magisterskie, specjalista z zakresu Rynek Żywności i Konsument.
Ma ogólną wiedzę na temat specyfiki, organizacji, zarządzania i zachowań konsumentów na rynku żywności. Interesuje się zagadnieniami związanymi z żywnością prozdrowotną oraz aktywnym trybem życia.
Odpowiada za zadaniach z zakresu: oceny treści etykiet, materiałów reklamowych, ulotek, oceny poprawności składu produktów oraz interpretacji przepisów prawa żywnościowego. Dodatkowo odpowiada za sprawne funkcjonowanie firmy, organizację szkoleń otwartych Foodie, redaguje aktualności nt. bezpieczeństwa żywności oraz odpowiada za korespondencję z Klientami Foodie.

     
 

Marta Zawadka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator projektów zagranicznych

Odpowiada za opracowania dotyczące wprowadzania produktów na rynki zagraniczne, współpracę z biurami tłumaczeń oraz uczestniczy w przygotowywaniu analiz merytorycznych. Wcześniej pracowała w Związku Producentów Cukru w Polsce, gdzie m.in. zajmowała się zagadnieniami prawa żywnościowego i jakości produktu, w tym w ramach współpracy z Europejskim Związkiem Producentów Cukru. Posiada też doświadczenie w tłumaczeniach z zakresu branży spożywczej.

Absolwentka kierunku Lingwistyka Stosowana na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Jakością Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecnie jest w trakcie studiów inżynierskich na kierunku Żywienie Człowieka i Ocena Żywności w SGGW.

     
   
Prawnicy
 

Joanna Adamczyk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adwokat Izby Warszawskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego wpisany na listę tłumaczy przysięgłych, prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości, pod numerem TP/61/11. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako prawnik w zespole M&A Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka Sp. k. oraz audytor wewnętrzny w Departamencie Kontroli i Audytu Banku Pekao S.A. Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym, w szczególności w bieżącym doradztwie prawnym, obsłudze spółek prawa handlowego, sporządzaniu i opiniowaniu umów handlowych. Obecnie współpracuje z doradcami Spółki Foodie w sprawach z zakresu prawa żywnościowego i handlowego i zajmuje się tłumaczeniami prawniczymi z języka angielskiego i włoskiego.

     
 

Michał Matz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radca prawny, w 2008 r. wpisany na listę prowadzoną przez radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Maastricht; ukończył również Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego - Institute of Continuing Education of Cambridge University. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w kancelarii prawnej Rymar i Wspólnicy, jako radca prawny w  firmie produkującej środki spożywcze a także w Agencji Rynku Rolnego. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie procedury cywilnej i administracyjnej oraz prawa cywilnego i gospodarczego. W Foodie z powodzeniem prowadzi doradztwo w zakresie prawa żywnościowego, obejmujące postępowania administracyjne przed organami kontrolnymi, głównie  PPIS, WIS. Przygotowuje odwołania od decyzji organów oraz opinie prawne.

     
   

Grafik komputerowy

   

Mirosław Piekutowski

Od kilkanastu lat zajmuje się grafiką komputerową, m.in. przygotowuje reklamy, opakowania, broszury, ulotki, zajmuje się składem czasopism, a także wizualizualizacją projektów w 3ds max.

     
   
Tłumacze
   

 

Zapewniają tłumaczenia pisemne i ustne z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego oraz rosyjskiego.

Aktualności

Szkolenia