Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa rozpoczęło ogólnopolską kampanię znakowania produktów znakiem  „Produkt polski”. Jej celem jest zwiększenie świadomości konsumentów na ten temat.

Przypominamy, że dobrowolne znakowanie środków spożywczych informacją „Produkt polski” zostało uregulowane w ustawie z dnia 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U. z 13.12.2016, poz. 2007). Produkty tak oznakowane muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski, z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, jednakże pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Znak graficzny zawierający informację „Produkt polski” został określony przepisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie wzoru znaku graficznego zawierającego informację „Produkt polski”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.polskasmakuje.pl/produkt-polski, gdzie zostały zamieszczone informacje dla konsumentów i producentów dot. oznaczenia „Produkt polski” oraz materiały do bezpłatnego pobrania.

Zespół Foodie

Aktualności

Szkolenia