Szanowni Państwo,

już od kwietnia 2020 r. będzie obowiązywać rozporządzenie wykonawcze Komisji  (UE) 2018/775 ustanawiające reguły dotyczące wskazywania pochodzenia podstawowego składnika środka spożywczego. Stosowanie nowych przepisów w odniesieniu do poszczególnych kategorii środków spożywczych wzbudza wiele wątpliwości interpretacyjnych. Dotyczy to również suplementów diety, przykładowo:

  • Czy każdy suplement diety musi mieć składnik podstawowy?
  • Czy substancja dodatkowa może być składnikiem podstawowym?
  • Jak właściwie podkreślać pochodzenie egzotycznych surowców roślinnych?

Podmioty chcące lepiej przygotować się do nadchodzących zmian zapraszamy na szkolenie „Suplementy diety –aktualności i planowane zmiany” w dn. 15.10.2019 r. Jednym z omawianych zagadnień będzie wskazywanie pochodzenia podstawowego składnika w suplementach diety.  Na konkretnych przykładach wybranych suplementów omówione zostaną problematyczne kwestie związane z nowymi przepisami. Prezentację na ten temat poprowadzi pani Bożena Pławska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, biorąca udział w dyskusjach dot. oznaczania kraju pochodzenia na forum europejskim. 

Zapraszamy do zapisów – przy płatności do 13 września oferujemy korzystny rabat! Więcej szczegółów na: http://www.szkoleniafoodie.pl/

Aktualności

Szkolenia