Francuska agencja ANSES (Bezpieczeństwo Żywności, Środowiska i Pracy) wydała zalecenia ograniczające spożywanie suplementów diety zawierających melatoninę przez niektóre grupy konsumentów. Opinia powstała w oparciu o zebrane przez agencję dane dotyczące negatywnych skutków spożywania suplementów z melatoniną oraz wysoki poziom spożycia tego rodzaju preparatów. ANSES zaleca, żeby osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, kobiety w ciąży i karmiące  piersią, dzieci i nastolatkowie oraz osoby wykonujące czynności wymagające czujności nie spożywały melatoniny w formie suplementu diety. Dodatkowo, rekomenduje, żeby chorzy na astmę, epilepsję czy zaburzenia osobowości/zachowania lub przyjmujący leki zasięgnęli porady lekarskiej przed spożyciem takich suplementów.  Agencja sugeruje też okazjonalne stosowanie preparatów z melatoniną, z uwagi na brak wystarczających danych o skutkach długotrwałego spożywania tego składnika.

Nadzór nad suplementami diety będzie jednym z zagadnień omawianych na konferencji: ZMIANY W PRAWIE ŻYWNOŚCIOWYM – KONTROLA, ZANIECZYSZCZENIA, DODATKI, NOVEL FOOD, OŚWIADCZENIA organizowanej w ramach Jubileuszu 10-lecia Foodie, która  odbędzie się w dn.  22.05.2018 r. w hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat konferencji i szkoleń znajdują się na stronach: www.jubileuszfoodie.pl oraz www.foodie.pl  
Pełnych informacji nt. wydarzenia udziela Biuro Foodie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48) 22 110 34 24.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu na portalu LinkedIn, na którym zamieszczamy najnowsze aktualności:
https://www.linkedin.com/company/foodie-sp-z-o-o-sp-k/

 

Aktualności

Szkolenia